ZRÓB PIERWSZY KROK DO POSIADANIA PIĘKNEGO SPA

Zakup jacuzzi to coś więcej niż sposób na podniesienie wartości domu — to inwestycja w samodoskonalenie, kojące zacisze dla singli czy oaza, którą będziesz dzielić z rodziną i przyjaciółmi. Wanna spa jest materialną inwestycją w dobre samopoczucie całego ciała, zdrowie psychiczne i relacje. To miejsce, w którym możesz się zrelaksować i poczuć się lepiej. Zakup wanny spa powinien być przyjemnością. Ale zanim rozpoczniesz ten proces, poświęć chwilę na przejrzenie tego Przewodnika i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne spa.

Dział 1: Kwestie podstawowe

Zanim zaczniesz szukać swojego spa, zadaj sobie te ważne pytania...

Wanny spa są dostępne w różnych rozmiarach, od małych modeli po te przeznaczone dla dużych rodzin czy wielu znajomych.

Będziesz częściej korzystać z wanny spa, jeśli umieścisz je w miejscu zapewniającym wygodny dostęp. Na zewnątrz zazwyczaj wystarczy wygospodarować odpowiednie miejsce pod jacuzzi, a wewnątrz może być konieczne wprowadzenie niewielkich modyfikacji domu.

Wanny spa są opracowane do regularnego użytku, więc poszukaj solidnego modelu, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najwyższej jakości spa będzie spokojnie działać przez dekadę, a nawet dłużej.

Chcesz złagodzić stres oraz ukoić bóle i dolegliwości w określonych częściach ciała poprzez hydroterapię w wannie spa.

Wybierz model ze skutecznymi dyszami umieszczonymi w odpowiednich miejscach, aby zapewnić sobie ulgę, której potrzebujesz – i dokładnie tam, gdzie jej potrzebujesz. Zwróć również uwagę na moc pompy masującej względem ilości dysz. Dysze potrzebują mocnego ciśnienia, aby zapewnić dobry masaż.

Cena jacuzzi ogrodowego może być bardzo zróżnicowana w zależności od modelu, rozmiaru, funkcji oraz opcji i akcesoriów, na które się zdecydujesz. Na pewno powinieneś określić, które cechy i opcje są dla ciebie najważniejsze i nie chcesz z nich rezygnować. Wielu sprzedawców oferuje różne opcje finansowania, co może oznaczać stałe miesięczne raty zamiast jednorazowej płatności.

Pielęgnacja wody

Wszystkie wanny spa wymagają uwagi w celu utrzymania czystej i zdezynfekowanej wody o odpowiednim pH. Tradycyjna chemia basenowa może być używana w każdej wannie spa oraz wymaga regularnego badania wody i dozowania, aby jacuzzi nadawało się do użytkowania. Wiele modeli oferuje opcjonalne systemy, które znacznie ułatwiają pielęgnację wody. Podczas zakupu wanny spa, poproś sprzedawcę o wyjaśnienie dostępnych opcji pielęgnacji wody.

Systemy dozowania

Systemy te eliminują bakterie poprzez fabrycznie napełnione wkłady z chlorem lub bromem, które automatycznie dozują środki odkażające do wody.

Ozon/Lampa UV

Znane pod wieloma różnymi nazwami w zależności od marki, systemy oparte na ozonie zmniejszają zapotrzebowanie na chlor poprzez neutralizowanie zanieczyszczeń przy kontakcie z ozonem.

Systemy Solne

Systemy te automatycznie generują naturalny chlor z niewielkiej ilości soli dodanej do wody. Dzięki temu systemowi możesz cieszyć się lepszą jakością wody przy mniejszym nakładzie pracy i bez podrażniania skóry czy oczu w porównaniu do innych systemów.

Postaw na świeżość dzięki Solnemu Systemowi FreshWater®

Solny System FreshWater to przełomowa innowacja, która eliminuje wszelką niepewność przy utrzymywaniu wody w czystości, dzięki czemu możesz spędzać mniej czasu na pielęgnacji wanny spa, a więcej na cieszeniu się nią. Woda jest tutaj oczyszczana za pomocą tytanowego kartridża, który automatycznie wytwarza naturalny chlor z niewielkiej ilości soli rozpuszczonej w wodzie. Wystarczy ustawić intensywność pracy za pomocą przycisków na panelu sterownia, a tytanowy kartridż wystarcza na cztery miesiące i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Kiedy nadejdzie już czas jego wymiany, zajmie Ci to tylko kilka sekund – bez konieczności użycia narzędzi czy spuszczania wody, a prawidłowe użytkowanie wanny przedłuży żywotność wody nawet do 12 miesięcy*. To prostszy, czystszy i bardziej naturalny sposób na pielęgnację wanny spa. Dostępny opcjonalnie we wszystkich wannach spa Hot Spring z kolekcji Highlife® i Limelight® .

Cechy, które mają znaczenie

Każdy szuka jacuzzi, które jest wygodne, łatwe w utrzymaniu i ekonomiczne – ale co z jej detalami, które spowodują że będzie idealna dla Ciebie? W większości modeli, możesz wybrać kolor niecki, obudowy i pokrywy. Możesz również dostosować jej wyposażenie, wybierając opcjonalne funkcje rozrywki i inne akcesoria. Tak więc, przed zakupem, rozważ funkcje, które są must-have, aby Twoje marzenie o wannie spa stało się rzeczywistością

Dysze wanien spa

Ogrodowe wanny spa zazwyczaj wyposażone są w od 20 do nawet 80 dysz skierowanych na określone grupy mięśni, aby pomóc Ci się zrelaksować i wyjść z wanny spa z najlepszym samopoczuciem. Porównując modele, zwróć uwagę na mocne, opatentowane dysze, które zapewnią rodzaj masażu, jakiego potrzebuje Twoje ciało. Przyjrzyj się również funkcji kierowania strumieniem dysz, ponieważ więcej dysz nie zawsze oznacza większą wygodę. Często masaż mniejszą liczbą dysz na określone grupy mięśni zapewni lepszy, bardziej skuteczny masaż. Dodatkowo kierowanie hydromasażem oszczędza energię.

Atrakcje Wodne i Oświetlenie

Wielokolorowe oświetlenie LED i kojące atrakcje wodne mogą zwiększyć przyjemność z kąpieli, dodając jej nastroju. Myśląc o tym jak będziesz korzystać ze swojego spa, zastanów się jak ważne mogą być dla Ciebie te funkcje. Dowiedz się, czy wybrana wanna spa pozwala na regulację oświetlenia i funkcji atrakcji wodnych w zależności od nastroju.

System Audio i Wideo

Bezprzewodowa technologia pozwala na słuchanie ulubionych utworów i oglądanie programów telewizyjnych wprost z najlepszego mebla w domu – bezpośrednio z Twojej wanny spa. Jeśli jest to udogodnienie, którego szukasz w nowej wannie, poproś sprzedawcę o wskazanie modeli, które oferują taką opcje.

System Zdalnego Sterowania i Monitorowania

Jeśli często podróżujesz lub posiadasz wannę spa w drugim domu, systemy zdalnego monitorowania zaopiekują się Twoją wanną spa, kiedy Ty nie możesz być w pobliżu i zapewni Ci natychmiastowy dostęp do niej praktycznie z każdego miejsca na świecie. System marki Hot Spring® pozwoli Ci na kontrolowanie stanu filtrów, cykli czyszczenia, blokowanie i odblokowywanie wanny, dostosowywanie temperatury czy kontroli solnego systemu pielęgnacji wody. W ten sposób Twoje spa będzie czekało na Ciebie gotowe, gdy tylko wrócisz do domu.

Akcesoria

Kilka pomocnych dodatków do Twojej wanny spa może sprawić, że będzie ona łatwiejsza w użyciu i bardziej przyjemna dla wszystkich członków rodziny. Podnośnik pokrywy sprawia, że zdejmowanie i zamykanie masywnej pokrywy jest niezwykle proste, a jednocześnie pomaga zaoszczędzić energię poprzez pozostawianie wanny spa zawsze pod przykryciem, gdy nie jest używana. Schody do jacuzzi w połączeniu z bezpieczną poręczą mogą sprawić, że wchodzenie i wychodzenie z niej będzie bezpieczniejsze. Parasol nad wanną spa będzie źródłem kojącego cienia w upalne dni, a uchwyt na ręczniki utrzyma wszystkie Twoje ręczniki suche i czyste.

Na co zwrócić uwagę w Systemie Filtracji?

Przeglądając ofertę wanien spa zwróć szczególną uwagę na ich system filtracji. Dobrym rozwiązaniem będzie wanna spa z częstymi cyklami filtracji. Niektóre spa wyposażone są w dedykowaną pompę cyrkulacyjną, która cicho i wydajnie przepompowuje wodę bez konieczności użycia dużych pomp strumieniowych. Jeśli wydajność energetyczna i cicha praca są dla Ciebie ważne, wybierz model z dedykowaną pompą cyrkulacyjną.

Dodatkowo, upewnij się, że system filtrów będzie łatwo dostępny podczas okresowej konserwacji. Filtry w wannie spa powinny być łatwe do wyjęcia, czyszczenia i wymiany.

100% Filtracja wody, bez obiegów niefiltrowanych.

Cała woda w wannach spa Hot Spring z kolekcji Highlife® jest filtrowana non stop. W innych firmach, woda nie przepływa przez filtry gdy masaż jest uruchomiony – czyli wtedy, gdy najbardziej potrzebujesz czystej wody. W zależności od wielkości wanny, każdy model z kolekcji Highlife® zawiera nawet do pięciu filtrów i pozwala na to, aby cała woda przechodziła przez filtry, nawet gdy włączysz maksymalną moc hydromasażu.

Filtry Tri-X®

Te wysokoprzepływowe filtry wykorzystują wyjątkową ceramiczną technologię do filtrowania znacznie większej ilości wody niż standardowe filtry papierowe, co sprawia, że są one ważną częścią naszego 100% systemu filtracji wody. Taka konstrukcja zapewnia większa efektywną powierzchnię filtracji w porównaniu z jakimkolwiek filtrem papierowym tej samej wielkości, dzięki czemu nie wymagają one tak częstego czyszczenia, a w razie potrzeby można je myć w zmywarce.

Koszty eksploatacji

Wanny spa potrzebują energii elektrycznej do zasilania dysz, podgrzewacza i cyrkulacji wody, co może oznaczać, że właściciele wanien spa zazwyczaj dostrzegają wzrost rachunków za energię elektryczną. Ile będzie Cię kosztować eksploatacja wanny spa? Odpowiedź zależy od rodzaju wybranego jacuzzi, częstotliwości jego użytkowania, ustawionej temperatury wody i średnich temperatur powietrza, a także cen energii elektrycznej w miejscu, gdzie mieszkasz. Wzrost miesięcznego rachunku za prąd może wynosić od stu złotych do dużo większych wartości, dlatego warto szukać wanny spa zaprojektowanej z myślą o maksymalnej efektywności energetycznej.

Aby pomóc użytkownikom zminimalizować koszty energii, niektórzy producenci tworzą dziś bardziej energooszczędne wanny spa niż kiedykolwiek wcześniej. Hot Spring® jest liderem w branży energooszczędnych projektów i oferuje modele z systemem Energy Smart® , który utrzymuje koszty eksploatacji na niezwykle niskim poziomie.

Podczas zakupu, zwróć uwagę na te energooszczędne cechy:

  •  Pełna izolacja o wysokiej gęstości
  •  Energooszczędna pompa cyrkulacyjna zapewniająca stały przepływ wody
  •  System pielęgnacji wody, który zniweluje konieczność regularnej wymiany i ponownego zagrzania wody.
  • Dysze i system sterowania masażem zaprojektowany z myślą o wydajnym użytkowaniu i spersonalizowanych ustawieniach
  • Grzałki, które maksymalizują transfer ciepła do wody
  • Pokrywa termiczna o wysokiej gęstości, dopasowana do modelu wanny

Dział 2: PORADY DOTYCZĄCE ZAKUPU

Duża liczba oferowanych na rynku wanien spa może łatwo przyprawić o zawrót głowy. Więc zamiast od razu wybierać konkretną wannę, zawęź poszukiwania do marki, której ufasz, a następnie wybierz od nich model.

Zadzwoń lub odwiedź autoryzowanego dystrybutora

HotSpring Łódź Krajowy dystrybutor może pomóc Ci znaleźć wannę spa, która pasuje do Twoich potrzeb i odpowie na wszelkie pytania dotyczące marki. Poszukaj dystrybutora z kompetentnym działem obsługi i przyjaznym personelem, który pomoże Ci przed, w trakcie i po zakupie ogrodowego spa. Wielu zaangażowanych dystrybutorów pozwoli Ci nawet wziąć kąpiel próbną, więc przez zakupem możesz skorzystać z wanny spa, która Cię interesuje. Nie zadowalaj się niczym innym niż doskonałym doświadczeniem zakupowym.

+48 515 270 512

info@hotspring.pl

sales@hotspring.pl

tech@hotspring.pl

Jak uniknąć najczęstszych błędów podczas zakupu zewnętrznej wanny spa

Wanna spa to duża, ale warta zachodu inwestycja – taka, która będzie procentować przez następne lata. Aby upewnić się, że kupujesz swoją idealną wannę spa, postaraj się uniknąć czterech najczęściej występujących problemów podczas procesu zakupowego:

1. Nieuwzględnienie wymiarów i wielkości przestrzeni

Upewnij się, że zmierzyłeś powierzchnię, w której umieścisz swoją wannę spa, w tym obejście wokół niej, aby instalatorzy mieli do niej dostęp. Wykonanie podstawowych pomiarów z wyprzedzeniem ułatwi późniejszy montaż.

2. Niedocenianie energooszczędnych wanien

Wanna spa o wysokiej efektywności energetycznej pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, utrzymując Twoje rachunki za prąd na niskim poziomie nawet podczas chłodnych zimowych miesięcy.

3. Brak pytań o obsługę, serwis i wsparcie

Podobnie jak samochód czy Twoje zdrowie, wanna spa wymaga systematycznej uwagi, aby działać maksymalnie efektywnie. Dowiedz się wszystkiego o prostych i szybkich pracach, które możesz wykonywać sam, np. jak sprawdzać parametry chemiczne wody. Bądź także na bieżąco z informacjami od producenta na temat obsługi i serwisu.

4. Ignorowanie porad dystrybutora dotyczących montażu

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, powinieneś uniknąć samodzielnego instalowania swojej wanny spa. Certyfikowani dystrybutorzy są przeszkoleni, aby bezpiecznie podnosić i transportować wanny, a profesjonalny technik zainstaluje ją, upewniając się, że elementy elektryczne są podłączone prawidłowo i działają optymalnie.