Własne jacuzzi z każdym rokiem zyskuje na co raz większej popularności. Produkt, przede wszystkim kojarzony z wysoką ceną, jest znacznie bardziej dostępny niż 10-15 lat temu, zaś jego ceny znacząco spadły. Na rynku wanien spa – tak inaczej są określane jacuzzi do domu (jacuzzi jest nazwą handlową zarezerwowaną tylko dla włoskiego producenta jacuzzi) – pojawiło się wiele firm oferujących wiele modeli wanien z hydromasażem. Centy zaczynają się już od 500zł (za dmuchane wanny spa), a kończą na grubo powyżej 100 000zł. W tym wpisie postaramy się przedstawić różnice pomiędzy nimi oraz przedstawić punkty, na które trzeba zwracać uwagę podczas zakupu wanny spa.

 

Baner-wanna-spa-Propel
Zakup wanny spa nie musi być trudny

 

  • Przed zakupem wanny spa trzeba się zastanowić czy na pewno ją potrzebujemy oraz czy mamy miejsce, aby ją umiejscowić. Jacuzzi ogrodowe to zazwyczaj spore produkty, które wymagają odpowiedniego miejsca.
  • Cena w wannach spa odgrywa kluczową rolę – zbyt niska oznacza kiepsko wykonaną wannę, która zepsuje się po miesiącu używania – zbyt wysoka, zaś może oferować zbyt dużo na nasze potrzeby
  • Serwis wanien spa jest istotnym aspektem przy zakupie wanny – należy sprawdzić czy firma oferuje serwis.
  • Więcej informacji o wannach spa znajdziesz na stronie głównej HotSpring Oficjalny Dystrybutor

 

 

 

  1. Znalezienie odpowiedniego miejsca na jacuzzi w Twoim domu.

Przed wyborem i zakupem wanny spa należy sprawdzić czy w domu mamy miejsce na zamontowanie wanny spa. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki model lub rodzaj jacuzzi do ogrodu chcemy, najlepiej wyobrazić sobie miejsce na mały samochód. Nawet jeśli wanna później będzie znacznie mniejsza mamy pewność, że montaż jej nie będzie problemem. Kolejny istotnym punktem jest możliwość łatwego i szybkiego doprowadzenia prądu do wanny spa. Hydromasaże jak i podgrzewanie wody odbywa się przy użyciu energii elektrycznej. Dodatkowym elementem jest sama woda – sam proces nalewania nie jest skomplikowany – wiadro wody lub wąż ogrodowy będzie wystarczający – jednakże należy pamiętać o wymianie wody. Z tego powodu nasi klienci najczęściej montują wannę spa w ogrodzie. Jeśli decydujesz się na montaż wanny spa w pomieszczeniu zadbaj o dobrą wentylację – chemia używana do wody w wannach spa często ma intensywny basenowy zapach.

 

2. Wybór modelu i zakup wanny spa.

Jacuzzi powinno się wybierać do swoich i rodziny potrzeb. Jeśli nasza rodzina jest duża, a my sami wiemy, że korzystanie z wanny spa nam pomoże, najlepiej jest wybrać sprawdzoną markę – jak na przykład HotSpring®. Modele w obrębie danej marki różnią się przede wszystkim ilością dysz hydromasażu oraz samą wielkością. Niezależnie od wybranej marki lub modelu należy sprawdzić czy dana firma oferuje serwis. Jest on przydatny nie tylko przy naprawach, ale ogólnej konserwacji wanien spa. Najtańsze jacuzzi często nie oferują serwisu, a i często się zdarza, że nawet nie oferują montażu.

Ceny wanien spa oscylują pomiędzy 3000zł, a nawet 100 000zł (wanny z przeciwprądem). Często na stronach producentów nie znajdą Państwo cen wanien ze względu na charakterystkę produktu. Wanna spa jest jak zakup samochodu – duży wybór dodatków i akcesoriów. Z tego powodu cena jednego modelu może się znacząco wahać. Warto jest negocjować ceny.

 

Jacuzzi-ogrodowe-wanna-spa-hot-spring-jetsetter-1
Wanny z hydromasażem różnią się przede wszystkim ilością dysz oraz wielkością.

3. Montaż jacuzzi

Dobry sprzedawca wanien spa przeprowadzi cały montaż za Ciebie. Jedynie będziesz musiał wskazać miejsce i czas, w którym taki montaż można przeprowadzić. Przy małych wannach spa można pokusić się o samodzielny montaż, jednakże należy pamiętać, że nie są to łatwe urządzenia i specjalista zrobi to lepiej i szybciej.

 

Jak można zauważyć zakup wanny spa nie jest trudny, zaś jego proces może być bardzo szybki. Należy pamiętać tylko o kilku rzeczach i cieszyć się nową wanną spa w domu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *