Niektórzy producenci wanien jacuzzi po prostu mówią, że pomagają one w lepszym śnie, bez wyjaśniania. W Hot Spring® nie robimy takich oświadczeń bez wyszczególnienia, jak lub dlaczego hot tub pomaga w lepszym śnie. 

Większy spadek temperatury ciała sprawia, że jesteśmy śpiący. 

Przed snem, gdy zaczynamy zasypiać, nasza temperatura ciała zaczyna spadać. Poprzez kąpiel w hot tubie 2 godziny przed snem, temperatura ciała zostaje podniesiona, powodując większy spadek temperatury ciała podczas zasypiania. Ten spadek temperatury ciała powoduje zmniejszenie aktywności mózgu i pomaga nam zasnąć szybciej. Spadek temperatury ciała powoduje również uwalnianie melatoniny przez mózg, według eksperta ds. snu, Michaela Breusa, PhD. 

Kąpiel w wannie spa to trening termiczny. 

Kąpiel w gorącej wodzie powiększa tętnice i zwiększa przepływ krwi, co przynosi więcej tlenu do mózgu. Badania wskazują, że czas spędzony w hot tubie przypomina inne rodzaje aktywności fizycznej pod względem reakcji organizmu. Zwłaszcza jeśli masz pracę przy biurku lub inną bardziej fizycznie siedzącą pracę, długa kąpiel w gorącej wodzie kilka godzin przed snem pomoże Ci poczuć się zmęczonym i szybciej zasnąć. 

Otwiera pory skóry i usuwa z niej toksyny. 

Gorąca woda sprawia, że pocimy się, powodując powiększenie porów skóry i uwalnianie toksyn, które mogliśmy zgromadzić przez cały dzień. Dotyczy to również alergenów, które mogłyby Cię obudzić w nocy. Gorąca woda rozluźnia mięśnie. Kąpiel w gorącej wodzie ma właściwości analgetyczne. Ból związany z nagromadzeniem kwasu mlekowego jest łagodzony, a ciepło jest również bardzo terapeutyczne dla bólu mięśni lub stawów. 

Gorąca woda relaksuje mięśnie. 

Kąpiele w gorącej wodzie mają właściwości przeciwbólowe. Leczenie bólu związanego z gromadzeniem się odpadów kwasu mlekowego zostaje złagodzone, a ciepło jest również bardzo terapeutyczne dla bólu mięśni lub stawów. 

Kąpiele w gorącej kąpieli mogą zmniejszyć lęk. 

Po pierwsze, jeśli masz poważne problemy z lękiem, powinieneś skonsultować się z profesjonalistą. Kąpiel w gorącej kąpieli pomaga w przypadkach okazjonalnych, łagodnych epizodów depresji lub lęku, ale nie powinna być traktowana jako rozwiązanie dla przewlekłego problemu. Relaks w gorą 

Kąpiel w jacuzzi pomaga oczyścić zatoki 

Poza oczyszczaniem skóry z alergenów, długi relaks w jacuzzi może rozluźnić śluzówkę dróg oddechowych i zatok, co pomaga lepiej oddychać podczas snu. Chociaż nie zaleca się stosowania soli kąpielowych ani olejków eterycznych w jacuzzi, można rozważyć system opieki nad wodą solną do jacuzzi. To oszczędność pieniędzy na dłuższą metę, łatwiejsze w zarządzaniu i eliminuje zapach chloru, który często towarzyszy korzystaniu z jacuzzi. 

Wanna spa redukuje drobne opuchnięcia i bóle 

Ból i opuchnięcie mogą uniemożliwić zasypianie. Jeśli masz jakiekolwiek rany lub poważniejsze schorzenia medyczne, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem gorącej wody na opuchliznę, ale w przypadku częstych, drobnych opuchnięć stawów spowodowanych nadmiernym wysiłkiem lub ćwiczeniami, jacuzzi może być dużą pomocą. Terapia gorącą wodą (terapią termiczną lub hydroterapią) ma trwały efekt, który wykracza poza okres zanurzenia w gorącej wodzie. 

Hormony stresu, takie jak kortyzol, mogą zostać zminimalizowane 

Przy wszystkich stresach naszej nowoczesnej społeczeństwa wiele osób ma trudności z zasypianiem po dniu pełnym stresu. Kąpiel w gorącej wodzie udowodniono, że zmniejsza hormony stresu, takie jak kortyzol. 

Wszystkie te zmiany fizjologiczne mogą sprzyjać lepszemu snu. 

Jaka jest cena jacuzzi w porównaniu do ceny braku snu? 

Kiedy porównuje się koszt środków nasennych i nieocenione koszty próby funkcjonowania bez snu, koszt jacuzzi w porównaniu do kosztów zaburzeń snu jest znikomy. 

Specjaliści od snu zalecają, aby osoby cierpiące na bezsenność wypracowały rutynę wieczorną, w której panuje ciemność, aby działać zgodnie z naturalnym przewodnictwem mózgu. Przez dziesięciolecia ci badacze i pracownicy służby zdrowia komunikowali, że światło wpływa na mózg, wzorce snu i nastrój. Największym wrogiem osoby z bezsennością jest teraz sztuczne światło, które pojawia się po zachodzie słońca. Aby osiągnąć najlepszy sen, odłóż urządzenie i wejdź do swojego jacuzzi. Wyłącz lub przyciemnij światła. Posłuchaj relaksującej muzyki przed snem (ale nie podczas próby zasypiania). Czas dla siebie to świetna strategia do wyciszenia się. Zrób to codziennie wieczorem i śpij jak niemowlę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *